1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede wszystkim zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy św., pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Kontynuujmy i praktykujmy naszą modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach.

3. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek przyjmujemy Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych – w piątek od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu – od godziny 17.15. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z adoracją i różańcem – w sobotę o godz. 17.00

5. Są jeszcze ostatnie biuletyny DNNUJ.

6. Zapowiedzi: Paweł Oleksy, kawaler, wyz. rzymskokatolickie, par. tutejsza i Ewelina Dadura, panna, wyz. rzymskokatolickie, zam. w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bargłowie Kościelnym – zapowiedź druga.

7. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych, którzy już zwrócili alby do kościoła, i proszę o zwrot pozostałych.

8. Remont: trwają prace remontowo-budowlane przy kościele. W ubiegłym tygodniu została umyta elewacja wieży i szczytów kościoła, zostały wymontowane stare okna na wieży i zamontowane nowe, zostały wyczyszczone rynny, a także naprawiono w trzech miejscach elewację styropianową, zniszczoną przez ptaki. W tym tygodniu chcemy kontynuować prace przy stolarce okiennej dwóch szczytowych okien, która wymaga naprawy i konserwacji, będziemy chcieli uzupełnić poodpadany tynk na elewacji oraz dokonać malowania, jeżeli warunki na to pozwolą. Nie wszystkie prace daje się zrobić z rusztowania, więc trzeba będzie ponownie wynająć zwyżkę, aby te prace przyspieszyć i móc bezpiecznie je wykonać. Dziękuję za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu na kościół

9. Środowa Nowenna do MBNP będzie w tym tygodniu we czwartek przed Mszą św. o godz. 18.00.

10. Życzę wszystkim, Parafianom i Gościom, błogosławionego tygodnia, pięknej niedzieli i dobrego wypoczynku przebywającym na wakacjach i urlopach, a Zbawiciel niech obficie błogosławi jubilatom i solenizantom.