1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Dziś pierwsza niedziela lipca. Po Mszach św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W najbliższy piątek pamiętajmy w naszych modlitwach – jak w każdy drugi piątek miesiąca – o wszystkich borykających się z problemami uzależnień i rozbitych małżeństwach.

4. 13 lipca br. (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku obędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych.

5. Jak co roku organizowana jest Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Wilna w dniach 15 – 26 lipca. Zapisy do udziału w pielgrzymce u Ks. Salezjanów w Suwałkach.

6. Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego, co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

7. Na czas wakacji życzę wszystkim Parafianom i Gościom, przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Nie zapominajmy jednak o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił im w trudzie. Pracującym na roli życzę dobrej pogody i obfitych plonów.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

INTENCJE MSZALNE:

Sobota
17.00 – + Dariusz Polkowski (od uczestników pogrzebu)
18.00 – + Genowefa Orzechowska (4 m-c po śm.)
19.00 – Dziękczynna w 40 rocz. ślubu Teresy i Janusza Gnatowskich

Niedziela, 14.07.2024 r.
8.00 – + Andrzej Jasiński w 13 rocz. śm.
10.00 – + Tadeusz, Zofia (6 rocz. śm), Edward (5 rocz. śm.)
10.00 – + Jadwiga Bućko
12.00 – + Lucyna i Krzysztof Sikora
12.00 – + Janina i Marceli Moczulewscy