1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak uciszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna, podczas której – wraz z dziećmi, rodzicami i nauczycielami – będziemy dziękować za wszystkie łaski, których udzielił im Pan Bóg w tym roku szkolnym. Życzę nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom i pracownikom szkół oraz wszystkim uczniom rozpoczynającym wakacje, aby odpoczęli po trudzie i nabrali sił i chęci do dalszej pracy. Życzę miłego wypoczynku i dobrej pogody. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od Pana Boga. Niech czas wolny od nauki będzie przeżyty z Bogiem. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Apeluję o rozwagę i mądrość, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do nieszczęść i tragedii.

3. Również dzisiaj przeżywamy Dzień Ojca. Na nabożeństwie czerwcowym w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do kościoła w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 12.00. Czcijmy Serce Jezusa w naszych rodzinach.

5. W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

6. W środę zapraszam na nowennę do MBNP o godz. 18.00

7. W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Będą również zbierane ofiary na tzw. „Świętopietrze”, przeznaczone na Stolicę Apostolską.

8. Zachęcam do czytania Pisma Świętego, katechizmu, prasy katolickiej i dobrej książki. Czas wakacji niech sprzyja pogłębieniu naszej wiary. Jest jeszcze czerwcowa Martyria oraz biuletyn DNNUJ.

9. Dzisiaj we wszystkich parafiach są zbierane ofiary na fundusz duszpasterstwa młodzieży Diecezji Ełckiej.

10. Zapowiedzi: Paweł Oleksy, kawaler, wyz. rzymskokatolickie, zam. Tajenko, par. tutejsza i Ewelina Dadura, panna, wyz. rzymskokatolickie, zam. w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bargłowie Kościelnym – zapowiedź pierwsza.

11. Dziękuję panom i młodzieńcom pracującym w tym tygodniu na rzecz parafii. Została przewieziona ziemia i piach z terenu przy cmentarzu w Wólce oraz wykonano kilka prac porządkowych przy plebanii i budynku gospodarczym. Zostały już wykonane nowe okna na wieżę kościoła i zamówiony podnośnik koszowy do wykonania prac remontowych na wieży w tym tygodniu.

12. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece Św. Jana Chrzciciela.